Vücudumuzda istenmeyen yağların başında kadınlarda bel ve basen erkeklerde karın ve meme bölgesi gelmektedir. Buna karşın kaybetmek istemediğimiz yağlarımız da (kadınlarda yüz, meme ve popo bölgesi, erkeklerde yüz ve omuz çevresi gibi) bulunmaktadır.

Zayıflama tedavisi sırasında çeşitli enjeksiyon ve uygulamalar ile vücudumuzu istediğimiz bölgelerdeki yağları bir nevi işaretleyerek ve hasarlayarak kullanmaya yönlendirebilmekteyiz. Böylece kaybını istemediğimiz yağ dokusu korunurken, ortadan kalkmasını istediğimiz yağ dokusundan kurtularak istediğimiz estetik görünüme kavuşmaktayız.

bölgesel zayıflama
elektro akupunktur

Elektro Akupunktur Lipoliz Uygulaması

Zayıflama tedavisi sırasında 30 dakikalık seans boyunca yağ dokusunu istemediğimiz bölgelere (karın, basen, iç bacak vb.) elektro akupunktur cihazı ve bağlı olduğu özel akupunktur iğneleri ile kişiyi rahatsız etmeyen belirli şiddet ve frekanslarda impuls gönderimi yapılmaktadır. Uygulanan bölgede lokal düzeyde mikro kan akımı uyarımı ve yağ hücrelerinin metabolizması artırılarak lipolitik aktivite sağlanmaktadır.

Ozon Lipoliz Uygulanması

Bölgesel zayıflamada kullanılan ozon lipoliz yöntemi hekim tarafından kişinin durumuna, bölgedeki yağlanma derecesine göre, kişiye özel uygun doz belirlenerek uygulanmaktadır. Can yakıcı olmayan özel ince steril iğne ile yağ kaybı istenen bölgeye ozon gazı enjekte edilmektedir. Yan etkisi bulunmamakla birlikte sadece uygulama esnasında hafif bir yanma hissi hissedilmektedir. Ozon gazı bu bölgede kan akımını da sağlayarak lipolitik aktiviteyi artırmaktadır.  Ozon lipoliz yağ kaybının olmasını istediğimiz basen, bel çevresi, karın, bacak içi, omuz, meme bölgesi, sırt ve kol gibi bölgelerde uygulanabilmektedir.

Bölgesel zayıflamada etkin sonuç alınması için elektro akupunktur lipoliz veya ozon lipoliz uygulamaları mutlaka sağlıklı diyet programı ve düzenli fiziksel aktivite ile desteklenmelidir.

ozon lipoliz